4 sierpień

Masaż klasyczny

Jest jedną z popularniejszych form relaksu, mając dodatkowo właściwości lecznicze. 

Stosuje się go w terapii narządów ruchowych. Może być on całościowy lub koncentrować się na poszczególnych partiach ciała. Odpowiednio wykonany, ma zbawienny wpływ na organizm. Zabiegi usprawniają ruchomość stawów i mięśni oraz zwiększają ich elastyczność.

Dzięki nim możesz zapomnieć, co to ból pleców.

Wykonanie tych zabiegów poleca się w stanach deformacji kręgosłupa czy naderwanych oraz nadciągniętych ścięgnach. Stosuje się je również jako forma rehabilitacji po urazach i złamaniach.

Niesie za sobą szereg pozytywnych konsekwencji:

  • Aktywizuje działanie układu limfatycznego i krwionośnego, dzięki czemu tlen i substancje odżywcze w większej ilości trafiają do organizmu,
  • Działa też na układ nerwowy – uspokaja lub pobudza, powodując sprawniejsze przesyłanie bodźców do mięśni,
  • Ma wpływ również na układ pokarmowy – przyspiesza przyswajanie substancji odżywczych oraz proces spalania materii,

Masaże klasyczne wpływają na psychikę:

  • wspomagają wydzielanie serotoniny -hormonu tkankowego, nazywanego hormonem szczęścia. Poprawiają więc nastrój, pełniąc funkcję zabiegu relaksacyjnego.

Co więcej, działają dobroczynnie na skórę: usuwają martwy naskórek, a także ułatwiają jej oddychanie, przez co staje się jędrniejsza.

Jak się przygotować do masażu?

Nie wymaga specjalnych przygotowań. Warto jednak pamiętać, by na około 1,5 godziny przed zabiegiem nie jeść ciężkostrawnych posiłków. Przed wybraniem się na masaż trzeba wziąć prysznic, co można też  uczynić w naszym gabinecie – wtedy zaleca się przyjść kilka minut wcześniej.

Zapraszamy do zapisów pod numerem 📞732 926 343 lub poprzez booksy.